Навіны

'Байкал-Энергія' саступіла ў гасцях камандзе 'Дынама-Масква'

9 снежня ў матчы чэмпіянату Расіі па хакеі з мячом каманда "Дынама-Масква" на сваім полі прымала Іркуцк "Байкал-Энергію" і выйграла з лікам 6: 3.

Ужо ў першай атацы иркутяне атрымалі права на 12-метровы ўдар, атаку иркутян спынілі з наршением правіл у межах радыуса.

Да мяча падышоў Павел Дебовик, але прабіў паўабаронца иркутян прама ць брамніка масквічоў. Нерэалізаваны 12-метровы вытлумачальна знерваваў гасцей, на 10-й хвіліне иркутяне памыліліся пры выхадзе з абароны, дынамаўцы перахапілі мяч недалёка ад лініі радыусу "Байкал-Энергіі". рушыў услед ўдар па варотах Рысева з вострага вугла, галкіпер мяч адбіў, але на дабіванні першым апынуўся Рынат Шамсутов, даслаўшы мяч у вароты гасцей з блізкай адлегласці - 1: 0.

Прапусціўшы, госці пастараліся актыўна сыгратьв атацы, але дынамаўцы не давалі магчымасцяў иркутянам праводзіць хуткасныя атакі, откатываясь на сваю палову поля ў выпадку страты мяча і за кошт колькаснага перавагі накрываючы гульцоў атакі "Байкал-Энергіі". Другі мяч у вароты "Бйкал-Энергіі" зноў быў забіты пасля памылкі гасцей недалёка ад свайго радыусу, масквічы зарабілі права на свабодны недалёка ад асабовага лініі иркутян, рушыў услед розыгрыш накоротке і моцны ўдар па варотах Рысева, мяч галкіпер "Байкал-Энергіі" адбіў, ім завалодаў гулец гасцей, якога паспелі накрыць недалёка ад кутняга сцяга на палове поля сібіракоў. Рушыў услед адбор мяча, Мікіта Іваноў злева увайшоў у радыус, зрабіў кароткі пас Аляксандра Тюкавина, які магутным ударам нізам адправіў снарад ў мэту - 2: 0 на 26-й хвіліне матчу.

Не прайшло паўтары хвіліны, як масквічы забілі трэці мяч, разгуляўшы вольны ўдар ад левага борта на сваёй палове поля, гульцы гаспадароў выйшлі на аператыўны прастор, хутка наблізіліся да радыусе иркутян, рушыў услед хуткасны розыгрыш накоротке і мяч у вароты Дзяніса Рысева з блізкай адлегласці забіў Яўген Иванушкин, асыставаў яму Рынат Шамсутов - 3: 0.

Да перапынку масквічы забілі яшчэ адзін мяч, иркутяне разыгралі вольны ўдар ад правага борта на сваёй палове поля, масквічы паспелі своечасова сустрэць гульца гасцей з мячом, ўступілі ў адбор і мячом завалодаў Яўген Иванушкин, магутным і дакладным ударам нізам з вострага вугла з лініі радыусу які ўразіў вароты "Байкал-Энергіі" - 4: 0. З такім лікам каманды сышлі на перапынак.

Пасля перапынку иркутяне адыгралі адзін мяч на 55-й хвіліне, госці перахапілі мяч на сваёй палове поля, Аляксандр Насонов здзейсніў сольны праход па левым борце на палову поля масквічоў, зрабіў прострельную пердачу ў радыус масквічоў, дзе быў збіты гулец "Байкал-Энергіі", галоўны арбітр прызначыў у вароты дынамаўцаў 12-метровы. Да мяча падышоў Максім Пахомаў і магутным ударам у верхні вугал варот размачыў брамніка гаспадароў - 4: 1.

На 66-й хвіліне масквічы забілі пяты гол, иркутяне ў цэнтры поля ня левым лацкане страцілі мяч, дынамаўцы хутка разгарнулі атаку, рушыў услед індывідуальны праход да радыусе сібіракоў і моцны ўдар у выкананні Дзмітрыя Савельева, адлюстраваць які Дзяніс Рысеў не змог - 5: 1.

У сустрэчы ў адказ атацы иркутяне мелі шанец вызначыцца, але ўдару Максіма Шыраева з забойнай дыстанцыі крыху не хапіла дакладнасці. А на 68-й хвіліне ў вароты гасцей ўляцеў шосты мяч, сібіракі пачыналі атаку са сваёй паловы поля, дынамаўцы ўжылі высокі прэсінг, гулец масквічоў перахапіў няёмкую перадачу на Максіма Шыраева, рушыў услед індывідуальны праход Віктара Чарнышова да лініі радыусу "Байкал-Энергіі" па правым флангу, які завяршыўся дакладным ударам па варотах нізам, з якім Дзяніс Рысеў не справіўся - 6: 1.

Толькі пасля гэтага иркутяне змаглі рэалізаваць свае моманты ў атацы. Спачатку пасля розыгрышу вольнага ўдару з правага борта на палове поля масквічоў рушыў услед прастрэл ў радыус дынамаўцаў, мяч гаспадары здолелі выбіць, але на мячы першым апынуўся абаронца "Байкал-Энергіі" Цімур Кутупов, з ударам з далёкай дыстанцыі якога Рыгор Лапін рады даць не здолеў - 6 : 2 на 74-й хвіліне матчу.

На 78-й хвіліне иркутянам ўдалася атака на хуткасці са зрушэннем з цэнтра на левы борт, праход па флангу ў выкананні Цімафея Безносова завяршыўся нацэленай перадачай у радыус масквічоў, дзе з блізкай адлегласці мяч у сетку варот Рыгора Лапіна пераправіў Андрусь Кавалёў - 6: 3.

З значных падзей у пакінуты час матчу можна вылучыць выдаленне да канца матчу за тры выдалення па ходзе гульні Сяргея Шабурова. Масквічы спакойна давялі матч да перамогі, маючы зачын у рахунку.

Вынік матчу: 6: 3 - перамога каманды "Дынама-Масква".