Навіны

'Радыян-Байкал' вярнуў сабе першае месца у 2-ім дывізіён зоны 'Усход'

Учора, 25 верасня, завяршыўся чарговы, 28-ы тур у РОСГОССТРАХ Першынство Расіі па футболе сярод каманд 2-га дывізіён зоны «Усход». Нагадаем, Іркуцка «Радыян-Байкал» праводзіў матчы на ​​выездзе, пасля двух перамог, атрыманых дома над «Маставіку-Прымор'е» і «Акіянам».

Если вас интересует массажист на дом, стоит заглянуть на этот сайт klinikanikonova.ru вы сможете вызвать массажиста на дом отличного качества и по доступной цене.

Займаючы лідзіруючую пазіцыю ў турнірнай табліцы иркутяне пацярпелі прыкрае, можна сказаць загадкавае паражэнне ў Барнауле з разгромным лікам, і ненадоўга далі магчымасці посверкать лаўрамі краснаярскаму «Металург-Енісей», які на сваім полі разграміў «Сахалін» з Паўднёва-Сахалінска - 3: 0.

Аднак учора ва ўпартым паядынку «Радыян-Байкал» атрымаў важную перамогу ў Кемерава над мясцовым «Кузбас» - 2: 1.

Як паведамляе "ИркСпорт", иркутяне прыехалі ў Кемерава пасля адчувальнага паразы ад «Дынама» ў Барнауле і, натуральна, былі поўныя жадання рэабілітавацца ў вачах уласных заўзятараў, якія вельмі хваравіта ўспрынялі няўдачу каманды.

На жаль, трэнерскаму штабу «Радыян-Байкала» зноў прыйшлося звярнуцца да перабудовы ў лініі абароны - на поле стадыёна «Шахцёр» не выйшаў крайні абаронца Іван Ляскоў, які атрымаў траўму ў папярэднім матчы. Зрэшты, у заяўку ён усё ж такі быў уключаны, паведамляе прэс-служба ФК «Радыян-Байкал».

Гаспадары поля напярэдадні гэтага матчу таксама знаходзіліся зусім не ў вясёлкавым настроі - тры дні таму каманда Эдуарда Момотова ў родных сценах саступіла «Чыце» - 0: 1 і моцна ўладкавалася ў ніжняй палове турнірнай табліцы.

Супернікі пачалі сустрэчу ў невысокім тэмпе. Тым нечаканей стаў хуткі гол иркутян - як той казаў, без усялякай прэлюдыі. Ужо ў адной з першых нападаў Сяргей Полосин з правага флангу зрабіў добрую перадачу ў штрафную пляцоўку «Кузбас» на Сяргея Бароўскага, і паўабаронца радиановцев тэхнічна пераправіў мяч у вароты - 0: 1. Ішла ўсяго толькі сёмая хвіліна матчу.

Некаторы час у гаспадароў пайшло на тое, каб прыйсці ў сябе пасля гэтак няўдалага пачатку. І неўзабаве яны, мяркуючы па ўсім, супакоіліся і пачалі планамерна паднаціскаць гасцей. У сярэдзіне першага тайма супернікі абмяняліся далёкімі ўдарамі, і ў абодвух выпадках вышэй усякіх хвал згулялі варатары.

У далейшым абедзве каманды працягвалі дэманстраваць дастаткова адкрыты, агрэсіўны футбол, імкнучыся даводзіць атакі да лагічнага завяршэння - ўдару. Горача стала каля брамы «Радыян-Байкала» на 37-й хвіліне, калі гаспадары двойчы падавалі кутні, - госці не без працы адстаялі свае вароты. А на 42-й хвіліне замацаваць перавага иркутян ў ліку мог Уладзімір Наханович, але Айрапетян выцягнуў мяч зь ніжняга кута пасля шчыльнага ўдару з 23 метраў.

Канцоўка тайма прайшла з прыкметным перавагай гасцей, якія мелі яшчэ адзін нядрэнны момант для ўзяцця варот «Кузбас» - выконваючы штрафной, Анатоль Агрофенин прабіў побач са штангай.

Другая палова сустрэчы пачалася з нападаў кемеровчан. Бліжэй да сярэдзіны тайма перавага гаспадароў поля стала вымалёўвацца ўсё выразней, і "Радыян-Байкал" з цяжкасцю стрымліваў націск гаспадароў поля. Сведчанне таму - дзве жоўтыя карткі, атрыманыя спаслацца Ревазова і Аляксандрам Штынем на працягу трох хвілін.

На 68-й хвіліне «Кузбас» атрымалася аднавіць раўнавагу - пасля перадачы Воранава Дземчанка з блізкай адлегласці адправіў мяч у сетку - 1: 1. І амаль адразу галоўны трэнер «Радыян-Байкала» Алег Якаўлеў выпусціў на поле трэцяга нападніка (Мікіта Заморока замяніў Сяргея Бароўскага), даўшы тым самым зразумець, што нічыя гасцей не задавальняе. Цалкам магчыма, што дадатковыя сілы иркутянам надало і паведамленне з Краснаярска: да пачатку другога тайма стала вядома, што «Металург-Енісей» на сваім полі не змог адолець «Змену» - 3: 3!

На 83-й хвіліне Уладзімір Наханович увайшоў у штрафную пляцоўку «Кузбас» і прабіў па варотах - шлях мячы ў сетку заступіла рука абаронцы. Мабыць, на гэты раз парушэнне было настолькі відавочным, што суддзі не заставалася нічога іншага, як пазначыць на 11-метровую адзнаку. Адказнасць ўзяў на сябе Уладзімір Наханович і выканаў удар бездакорна - 1: 2!

Да асноўнага часу матчу галоўны арбітр дадаў чатыры хвіліны. Можна ўявіць сабе, якімі бясконцымі здаваліся яны працы настаўнікаў і самім футбалістам «Радыян-Байкала». Доўгачаканы фінальны свісток зафіксаваў перамогу іркуцкай каманды з лікам 2: 1. Яна зноў вярнулася на верхні радок у турнірнай табліцы «Усходу»!

Як ужо адзначалася вышэй, красноярцы, нягледзячы на ​​намаганні галоўнага суддзі маставыя, разышліся з мірам са «што зменай» - 3: 3. Мабыць, лічаць нашы калегі з дружалюбнага "Байкал24" партала "ИркСпорт", галоўны арбітр пасаромеўся які знаходзіўся на матчы прэзідэнта РФС Сяргея Фурсенка, што ў прынцыпе не перашкодзіла інспектару матчу паставіць яму заслужаную двойку. Як гаворыцца колькі вяровачцы не віцца ...

Яшчэ адзін праследавальнік иркутян ФК "Чыта" учора прайграў Барнаульскі «Дынама» з лікам 0: 2 і цяпер адстае ад лідэра на чатыры ачкі.

Наступную гульню "Радыян-Байкал" правядзе дома, 3 кастрычніка. У Матчы сезона ён сустрэнецца са сваім асноўным канкурэнтам - ФК «Металург-Енісей». Пачатак гульні на стадыёне "Лакаматыў" у 16.00.