Навіны

'Ярмак' выйграў у 'Спадарожніка' з Ніжняга Тагіла

30 верасня Ангарскі "Ярмак" ў матчы чэмпіянату ВХЛ прымаў "Спадарожнік" з Ніжняга Тагіла і перамог з лікам 3: 2.

1 перыяд

У першыя 20 хвілін ангарчане закінулі ў вароты гасцей дзве безадказныя шайбы, праз 2.48 з пачатку першага перыяду вызначыўся нападаючы Юрыс Упитис - 1: 0.

А за 2.34 да канца першага адрэзка матчу хакеісты "Ермака" рэалізавалі колькасную преимщество, дакладны кідок абаронцы Андрэя Шчэрбава з перадач Юрыса Упитиса і Максіма Юшкова ўсталяваў канчатковы кошт першага перыяду - 2: 0. Суадносіны кідкоў - 14:18, у створ варот - 08:12.

2 перыяд

У перапынку трэнерскі штаб "Спадарожніка" замяніў брамніка, замест Дзяніса Храмцова месца ў варотах заняў Іван Полошков, у мінулым бараніў колеру "Ермака". Госці пайшлі ў атаку, ужо на 2-й хвіліне Аляксандр Цітоў з перадач Аляксандра Галавіна і Дзяніса Фахрутдинова скараціў разрыў у рахунку - 2: 1 праз 1.10 з пачатку другой дваццаціхвілінкі.

Ініцыятывай у другім перыядзе валодалі ангарчане, значна часцей суперніка атакуючы, прымушаючы брамніка "Спадарожніка" Івана Полошкова працаваць не пакладаючы рук. На 16-й хвіліне гульнявой перавага гаспадароў нарэшце знайшоў сваё адлюстраванне на табло, атаку "Ермака" дакладным кідком завяршыў нападаючы трэцяга звяна Сцяпан Філонаў з перадачы Алега Приданникова - 3: 1 праз 15.38 з пачатку другога перыяду. З такім лікам завяршыўся другі дваццаціхвілінка, суадносіны кідкоў - 22:14, у створ варот - 19: 9.

3 перыяд

За 43 секунды да канца другога перыяду "Ярмак" застаўся учатырох, нападаючы Мікалай Залатухін быў выдалены за ўдар клюшкай, але гаспадары лёду выстаялі ў меншасці. На 4-й хвіліне трэцяга перыяду супернікі атрымалі ўзаемнае выдаленне, і "Спадарожнік" неўзабаве здолеў скараціў разрыў у рахунку да мінімуму, шайбу закінуў нападаючы Руслан Нуртдинов з перадачы Цімура Шингареева - 3: 2 праз 5.09 з пачатку трэцяга перыяду.

Канцоўка матчу прайшла ў нервовай абстаноўцы, каманда з Ніжняга Тагіла прыклала ўсе намаганні для таго, каб выратаваць матч у асноўны час. За 45 секунд да канца трэцяга перыяду ў ангарчан быў выдалены на дзве хвіліны форвард Аляксандр Архіпаў, на лаўцы штрафнікоў гасцей у гэты момант ужо знаходзіўся нападаючы Фёдар Казлоўскі. Трэнерскі штаб "Спадарожніка" узяў тайм-аўт, але зраўняць лік госці не змаглі. Суадносіны кідкоў па варотах - 06:18, у створ варот - 04:10.

Вынік матчу - 3: 2, перамога "Ермака".

Ангарчане атрымалі трэцюю перамогу запар, набали 17 ачкоў пасля 9 матчаў і выйшлі на другое месца ў турнірнай табліцы. Пакуль супернікі правялі розную колькасць матчаў, але сам факт таго, што "Ярмак" падняўся так высока, кажа аб прыстойным якасці гульні каманды і пра волю да перамогі. Пажадаем "Ярмак" новых перамог!